Júlia Suchá

Moje lekcie vinyasa jogy vystihuje plynulost a nadväznosť pohybu s patričnou mierou kreativity a neustálym návratom k vlastnému dychu. Moja cesta jogy je nedogmatická, avšak ukotvená v princípoch jamy a nijamy a tiež autentická v zmysle skúseností, ktoré si ku mne našli cestu. Lekcie zostavujem tak, aby ľudia po joge odchádzali domov so zážitkom, z ktorého čerpajú aj doma. Ich úsmev po lekcii je pre mna najväčšou odmenou. Namaste.

Som Júlia, certifikovaná lektorka jogy, ktorú baví pohyb už od útleho detstva. Po rokoch venovaných baletu a scénickému tancu ma oslovila joga. Prišla mi do cesty pred 10 rokmi, v čase, ked som mala zdravotné problémy a v ruke lístok na vyoperovanie štítnej žľazy. Po pár mesiacoch každodenného pobytu na jogamatke sa na kontrole u endokrinológa ukázalo, že pseudocysta na štítnej žľaze sa rozplynula a operácia už nebola nutná. Vtedy som sa obzrela späť a uvedomila si, že joga ponúka omnoho viac ako len pevné telo a pružnú chrbticu.  A odvtedy je joga mojim spoločníkom. Vracala som sa k nej v rôznej intenzite, s rôznym zámerom a vždy som sa vďaka nej cítila vo svojom tele dobre.

Som tiež manželka a mama dvoch malých škôlkarov. Posledné roky ma intenzívne formovalo práve materstvo, ktoré mi  prinieslo nové vhľady, a preto s nadsázkou rada hovorím, že mojimi najväčšími učiteľmi sú moje milované deti.

V rokoch 2016-2017 sme s manželom podnikli niekoľkomesačnú cestu po JV Ázii, kde som  absolvovala  intenzívny mesačný jogovo-meditačný retreat v Thajsku a prvú skúsenosť s Vipassana meditáciou v Malájzii. Tieto skúsenosti ma po návrate do Prahy nasmerovali  k rôznym  víkendovým seminárom, až som sa  prirodzene rozhodla pre lektorský výcvik „Jóga jako vědomá cesta“ , ktorý som absolvovala v Prahe v rokoch 2018/2019. Po presťahovaní sa na Slovensko pôsobím v regióne Poprad – Tatry.