Joga pobyt s Júliou

26.-28.04.2024 | Hotel International, Veľká Lomnica

3-dňový joga pobyt plný relaxu pre telo, ducha aj myseľ

Doprajte si oddych a relax v Tatrách zameraný na komplexné uvoľnenie tela, ducha aj mysle. Počas pobytu bude dostatok času na prechádzky v okolí, zastavenie sa, stíšenie a introspekciu, ale aj čas na príjemné stretnutia a rozhovory.

Popis lekcií:

Všetky lekcie jogy vrámci osviežujúceho jogového pobytu sú nadizajnované s cieľom zahriať telo, rozprúdiť energiu a pozvať do tela po dlhom zimnom období energiu radosti a živosti. Lekcie obsahujú prvky power jogy a fit flow jogy kombinované kreatívnymi prechodmi medzi jednotlivými ásanami (pozíciami), takže stereotyp necháme bokom. Každá lekcia začína rozpohybovaním tela v jemnejších rozsahoch a zahriatím tela s dôrazom na zladenie dychu a pohybu. Vyskúšame si aj rôzne typy dychových cvičení. Pretože pestovanie vnímavosti voči dychu v priebehu fyzickej praxe jogy je kľúčová pre následný vnútorný prežitok v meditácii. Zameriame sa na rozvoj flexibility, mobility (pomôcky ako jogové pásiky a kvádre budú k dispozícii), ale aj uváženého budovania sily a rozvoja telesnej koordinácie. V pestrej škále pohybových sekvencií zaručene spoznáte svoje telo v úplne novom svetle a objavíte svoje možnosti. A to je našim zámerom – umožniť vám prostredníctvom praxe jogy a aktívnej meditácie spoznať samého seba o niečo viac. Nové vhľady sa objavia nielen na telesnej úrovni, ale aj na úrovni mysle, možno duše. Esencia jogy ta pozve do hĺbky, nezostaneme na povrchu. Záleží len na tebe, ako sa jej dokážeš otvoriť. 

V rámci osviežujúceho pobytu nás čaká jedna aktívna Osho meditácia. Aktívne meditácie sú ideálne pre ľudí dnešnej doby, ktorí podstatnú časť dňa riešia množstvo pracovných úloh a tichá meditácia v lotosovom sede je pre nich veľkou výzvou. Pretože myšlienky sa víria a pozornosť voči dychu sa rýchlo stráca. Životný štýl, ktorý žijeme, je príliš vzdialený kvalitám, ktoré v sebe potrebujeme prebudiť pre skutočný zážitok z meditácie. Preto vás pozývame do pohybu, v ktorom sa najskor uvoľníme, vytrasieme, vytancujeme. Pohyb sa stane našou vstupnou bránou do meditácie. A týmto spôsobom si pripravíme v tele podmienky, aby sme sa mohli preklopiť zo stavu “do-ing” (pohyb, tanec) do stavu “be-ing” (spočinutie v tichu), v ktorom nám bude prežitok meditácie omnoho dostupnejší.

 

Praktické informácie k akcii:

Osviežujúci jogový pobyt s cieľom zahriať telo, rozprúdiť energiu a pozvať do tela radosť a živosť
KEDY: 26.-28.04.2024
KDE: Hotel International, Veľká Lomnica
CENA: od 462 EUR / 2 osoby

Rezervácia na www.international.sk